4400 Nyíregyháza, Vécsey köz 27. | Telefon: 06-42-512-814 | e-mail: vecseytagiskola@gmail.com

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola VÉCSEY KÁROLY TAGINTÉZMÉNYE

Kattintson ide, ha be szeretne lépni az e-ellenőrzőbe!

Kattintson ide, ha a beiskolázási programjainkra, tudnivalókra kíváncsi!

Támogassa alapítványunkat! Vécsey Károly Alapítvány: 11744003-20130082-00000000

Nyilatkozzon az adó 1%-áról!

Kedvezményezett neve: Vécsey Károly Alapítvány. Adószám: 18797703-1-15.

 

Iskolánk könyvtára egy pályázat segítségével új dokumentumokkal bővült.

Tisztelt Szülők!

Kérem, hagy emlékeztessem Önöket arra, hogy feltétlenül értesítsék iskolánkat, ha a tanulóval egy háztartásban élő személy (családtag, rokon) elkapja a koronavírust. Kérjük, jelzésüket már akkor tegyék meg, amikor alapos indokuk van feltételezni a fertőzést, azaz pédául akkor, ha a háziorvos tesztelést kér.

Abban az esetben, ha a tanulóval egy háztartásban élő személy tüneteket mutat és a háziorvos tesztet kér, már ne engedjék a gyermekeket iskolába! A tesztek eredményére az országos egészségügyi ellátórendszer leterheltsége miatt napokat, néha több mint egy hetet is várni kell. Fontos, hogy az érintett tanuló már ebben az időszakban se járjon iskolába, és hogy az iskola tudjon az esetről.

A Nemzeti Népegészségügyi Hivatal érvényes eljárásrendje szerint a fertőzött személlyel közös háztartásban élők közvetlen kontakt személynek minősülnek, így rájuk is vonatkozik a karantén kötelezettség.

Fontos, hogy a gyermekük esetleges megbetegedését is haladéktalanul jelentsék!

Kérem szíves együttműködésüket gyermekeik és az iskolai dolgozók, végsősoron pedig valamennyiünk egészségének védelmében!

Köszönöm!

Tisztelt Szülők!

A KRÉTA rendszerben új modul készült el DKT (Digitális Kollaborációs Tér) néven. Kérem engedje meg, hogy röviden tájékoztassam ennek használatáról!

Kedves Szülők, Gyerekek!

Az őszi szünet 2020. október 23. (péntek) - 2020. november 1. (vasárnap) közötti időszakra esik.

Kedves Tanulóink, Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter újabb rendeletet adott ki, melyben kiegészíti/módosítja a járványügyi intézkedési tervet. Ennek okán módosul/kiegészül az intézkedési tervünk.

Az alábbiakban CSAK a módosuló részeket emelem ki, majd mellékelem a letölthető jarvanyugyi_intezkedesi_terv_vecsey_V3.0 verziószámú Vírusvédelmi intézkedési tervet.

Kérem, olvassák el figyelmesen!

Kedves Versenyző gyerekek!
Tisztelt Szülők!
Tisztelt Felkészítő tanárok!
Iskolánk névfelvétele, 1990 óta tartunk október elején Vécseys hetet.

Kedves Gyerekek, Tisztelt Szülők!

Gondolom, az elmúlt évek nagy sikerei után sokan várták már a más években szeptember utolsó hétvégéjén iskolánkban megrendezésre kerülő Érkerti Családi és Pályaorientációs Napot! Sajnos az élet, a tavaly novemberben a kínai Wuhanból elindult ma Covid-19-ként emlegetett rettegett koranavírus ebben az évben felülírja a terveket.

2020 szeptemberében a Vécsey az érvényben lévő korlátozások, az emberek egészségének védelme érdekében nem szervez Családi napot. Nem tettünk le azonban a pályaorientációs nap megrendezéséről. 2020. szeptember 26-án éppen ezért alkalmazkodva a jelenlegi körülményekhez ONLINE PÁLYAORIENTÁCIÓS NAPOT tartunk! Az eseményt valamennyi évfolyamunkon, különböző, az életkori sajátosságokhoz illeszkedő tematikával bonyolítjuk le.

Kedves Szülők!

A járványügyi helyzet, a sorozatos szigorítások miatt iskolánk, a Vécsey Tagintézmény bemutatkozási lehetőségei korlátozottak. Beiskolázási programjaink egy része elmaradhat.

Kedves Tanulóink, Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter újabb rendeletet adott ki, melyben kiegészíti/módosítja a járványügyi intézkedési tervet. Ennek okán, és az egyhetes tapasztalat alapján pénteki hatállyal módosul/kiegészül az intézkedési tervünk.

Az alábbiakban CSAK a módosuló részeket emelem ki, majd mellékelem a letölthető 2020.09.11-től hatályos, V2.0 verziószámú Vírusvédelmi intézkedési tervet.

Kérem, olvassák el figyelmesen!

2. AZ INTÉZMÉNY LÁTOGATÁSA

Szülő, kísérő nem léphet be az iskolába, csak az intézményvezető előzetes engedélyével, illetve kifejezetten a szülők részére szervezett programon való részvétel céljából.

A szülők gyermeküket a kapuig kísérhetik, és délután ott várhatják meg. Kérjük a szülőket, ne csoportosuljanak, és igyekezzenek megtartani a védőtávolságot! A tömeg elkerülése érdekében több lépcsőben és két kijáraton engedjük haza a gyermekeket.

A főbejáraton hagyják el az iskolát az alsó tagozatosok: 15:45 1. évfolyam, 15:50 2. évfolyam, 15:55 3. évfolyam, 16:00 4. évfolyam

A felső tagozatos napköziseket (a nem egyedül hazajárók kivételével) a napközis nevelők csoportonként 15:50 és 16:05 között az udvaron keresztül az elektromos kapuhoz kísérik.

Kedves Szülők, Gyerekek!

Szeretnénk segítséget nyújtani a KRÉTA e-Ellenőrző használatában.

Elkezdődött a 2020-2021-es tanév! Tanévnyitó ünnepséget csak szűk körben, az első osztályosok részvételével tartottunk a járványhelyzet miatti biztonsági óvintézkedéseket betartva.

Az első osztályosok ajándékot kaptak iskolakezdésre.

Kedves Gyerekek, Tisztelt Szülők!

Szeptember 1-én megkezdődik az iskola. A köznevelésben tanuló gyermekek és a munkájukat végző pedagógusok esetében különösen fontos a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb megszervezése. Az EMMI (Emberi Erőforrások Minisztériuma) ezért kiadta a "Intézkedési terv a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről" című dokumentumot. Ennek alapján a mai napig minden iskola elkészítette saját "Járványügyi intézkedési tervét". Ennek kivonatát olvashatják itt tájékoztatásul, illetve letölthetik és megismerhetik a teljes dokumentumot.

Ezúton is kérek mindenkit a felelősségteljes viselkedésre, az intézkedési terv maradéktalan betartására!

 1. FELKÉSZÜLÉS A NEVELÉSI ÉVRE, TANÉVKEZDÉSRE

Alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végeztek munkatársaink. A fertőtlenítő nagytakarítás elvégzése során figyelembe vettük a Nemzeti Népegészségügyi Központ (a továbbiakban: NNK) ajánlását. A tagintézményvezető ellenőrizte a takarítások végrehajtását. Az ellenőrzésről jegyzőkönyv készült.


A portán kézfertőtlenítő szer került kihelyezése. Megtörtént a portás-vagyonőr képzése a járványügyi helyzetben a beléptetéssel kapcsolatos új feladatairól.

Kedves Gyerekek, Tisztelt Szülők!

A tankönyvcsomagok a napokban érkeznek iskolánkba. Tájékoztatom Önöket, hogy kiosztásukra az első tanítási napon kerül sor, így azokat aznap a tanítás befejeztével lehet hazavinni.

Kedves Gyerekek, Tisztelt Szülők!

A 2020/2021. tanév 2020. szeptember 1-én 7:45-kor elkezdődik! A járványügyi helyzet az életünk minden területét befolyásolja, így az iskolát is. A jelen állás szerint a hagyományos módon indulunk, persze az egészségügyi rendszabályok fokozott betartásával. Az iskolai "vírusszabályokról" egy másik bejegyzésben részletesen tájékoztatjuk önöket.

A rendkívüli helyzet rendkívüli intézkedéseket eredményez. Ebben az évben jó idő esetén az alsó tagozatosok számára tartunk az udvaron rövid, ünnepélyes tanévnyitót 8 órától. A felső tagozatosok tanévnyitójára az osztálytermükben, osztályonként, osztályfőnöki óra keretében kerül sor.

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata idén is tanszertámogatást nyújt az általános iskola 1-4. évfolyamán tanuló, nyíregyházi lakóhellyel rendelkező diákok részére.

Veres László, iskolánk tagintézményvezetője 2020. augusztus 13-án telefonon nyilatkozott a Kölcsey Televíziónak a várható iskolakezdésről, az iskolai felújításokról.

KEDVES SZÜLŐK!

Az iskola a nyári szünetben zárva tart. Ügyintézésre az alábbi időpontokban van lehetőség:

v     2020. július 8. (9.00-13.00-ig)

v     2020. július 22. (9.00-13.00-ig)

v     2020. augusztus 5. (9.00-13.00-ig)

v     2020. augusztus 17-től folyamatos.

                                                               vezetőség

Tisztelt Szülők!

Amint azt 2020. május 20-án Dr. Maruzsa Zoltán Köznevelésért felelős Államtitkár bejelentette a tantermen kívüli digitális munkarend a tanév végéig, június 15-ig érvényben marad és a tanév hossza sem változik.

2020. június 2-től azonban egyéni vagy kiscsoportos (1-5 fő) foglalkozás szervezhető a tanulók felzárkóztatása céljából az iskola épületében.

Tisztelt Szülők!

Amint azt 2020. május 20-án Dr. Maruzsa Zoltán Köznevelésért felelős Államtitkár bejelentette a tantermen kívüli digitális munkarend a tanév végéig, június 15-ig érvényben marad és a tanév hossza sem változik.

Június 2-től megváltozik azonban a gyermekfelügyelet rendje. Indokolt esetben immár a Vécseyben is szervezünk gyermekfelügyeletet. Ennek igénybe vételéhez írásban kell nyilatkozni, legalább egy nappal előtte, reggel 9 óráig. A nyilatkozatnak tartalmaznia kell a gyermek nevét, osztályát, az igényelt ügyelet első- és utolsó napját, valamint hogy naponta milyen időtartamban szeretnék a felügyeletet. Valamint hogy kérnek-e étkezést (tízórai és/vagy ebéd és/vagy uzsonna kérhető), a szülő működő telefonszámát, és egy nyilatkozatot arról, hogy a tanuló tudomásuk szerint egészséges.

Kedves Szülők!

A Vécsey Károly Tagintézmény előzetes felmérést végez a 2020. június 16-26. közötti gyermekfelügyelet, illetve a 2020. június 29-augusztus 23. időszakokra szervezendő napközis táborok vonatkozásában.

Gyermekfelügyelet iránti előzetes igények leadhatók:

25. hét

26. hét

35. hét

2020. 06. 15. - 2020. 06. 21.

2020. 06. 22. - 2020. 06. 28.

2020. 08. 24. - 2020. 08. 30.

Napközis táborra előzetes igény leadható:

27. hét

28. hét

29. hét

30. hét

31. hét

32. hét

33. hét

34. hét

2020. 06. 29. - 2020. 07. 05.

2020. 07. 06. - 2020. 07. 12.

2020. 07. 13. - 2020. 07. 19.

2020. 07. 20. - 2020. 07. 26.

2020. 07. 27. - 2020. 08. 02.

2020. 08. 03. - 2020. 08. 09.

2020. 08. 10. - 2020. 08. 16.

2020. 08. 17. - 2020. 08. 23.

Az igények jelzésére több lehetősége is van:

Közintézményeket Működtető Központ (KÖZIM)

4400 Nyíregyháza, Országzászló tér 1.

Tel: 06-42/512-835

E-mail cím: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Tisztelt Szülő / Gondviselő!

Tájékoztatom, hogy a 2020/2021-es tanévre az intézményi étkezést a Közintézményeket Működtető Központ az iskolai tanítási napokon biztosítja.

A felsős napközis nevelők Laczjákné Timi koordinálása mellett pénteken kedves dekorációt készítettek mind a beiratkozás, mind a jövőbeli iskolába érkezés kapcsán iskolánkban.

Iskolánkban a Fő az egészség pályázat segítségével berendezett Tankonyhán Technika órákat is tartottunk az idei tanévben felsős tanulóinknak.

Kedves Gyerekek, Tisztelt Szülők!

Köszönöm mindenkinek az elmúlt három hétben a tantermen kívüli, digitális munkarend bevezetése során tanusított ügyességét, talpraesettségét, kitartását és állhatatosságát melyek eredményeként sekerült elindítani, és hatékonyan működtetni az otthoni, digitális eszközökkel támogatott tanulást. Tudjuk, sok családban okozott nehézséget mind az internet, mind az informatikai eszközök beszerzése. Az elmúlt héten több mint 30 tanulói laptopot osztottunk ki kölcsönbe a rászorulóknak, és ezen a héten továbbiakat szeretnénk eljuttatni oda, ahol ez segítséget jelent.

2020. április 9-én megkezdődik a TAVASZi SZÜNET. A szünet előtti utolsó tanítási nap április 8. (szerda) ezen a napon fognak tehát a szünet előtt utoljára tananyagot, feladatot kapni a gyermekek. A szünet  április 14. keddig tart.

Március első napjaiban megtartottuk a Pénz7 Pénzügyi és Vállalkozói témahetet iskolánkban. 

Kedves Szülők!

Tiszteletteljes kéréssel fordulok Önökhöz. Kérem azokat a családokat, ahol közeli hozzátartozó az új koronavírus közösségi terjedésével érintett területekről (országokból) érkezett, vagy érkezik haza a közeljövőben, ebben az esetben éljen gyermekük az iskolából való -14 napig- távolmaradás lehetőségével. Igazoltnak tekintjük az otthonlétet, ha Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre, levelemre történő hivatkozással kérelmet nyújt be.

Megkeresésemben leírtak az esetleges fertőzés/fertőzések megakadályozását célozza, gyermekeink, az iskola közössége és a szülők érdekét szolgálva. Megnyugtató segítség az Önök részéről a közös erőfeszítés eredményessége érdekében. Tovább erősíti az iskola koronavírus terjedését megakadályozó intézkedéseit.

Tájékoztatom Önöket, hogy az intézményünkben és a város többi közoktatási intézményeiben, jelenlegi ismereteim szerint nincs, a fertőzésben érintett személy.

A Móricz Zsigmond Általános Iskola és Tagintézményei tekintetében a Szülői közösség számára bármilyen változás esetén azonnali tájékoztatást adok.

Kérem Önöket kísérjék figyelemmel a https://koronavirus.gov.hu oldalt.

Megértő és támogató együttműködésüket köszönöm!

                                                                                                         Illés Zoltán Imre

                                                                                                          intézményvezető 

Levelemhez csatolom:

1. NEMZETI NÉPEGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT

Eljárásrend a 2020. évben azonosított új koronavírussal kapcsolatban (követendő járványügyi és infekciókontroll szabályok) 2020. március 2.

2. Mit kell tudni a koronavírusról?

3. A fertőtlenítő kézmosás menete

Tisztelt Szülők/Gondviselők!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az új koronavírus kapcsán kialakult helyzetre való tekintettel az alábbiakról tájékoztatja Önöket.

Rendkívül fontos az egészség megőrzésében a rendszeres kézmosás. Nagyon fontos, hogy az iskolai mosdókban kihelyezett kézfertőtlenítőt napjában többször is használjuk. Erről szeretnénk tájékoztatni kicsit részletesebben:

Tisztelt Szülő!

Tájékoztatom Önt, hogy a Magyar Állam nevében a Miniszterelnöki Kormányiroda két naptári évre – 2020. január 1-től 2021. december 31-ig tartó időszakra – szóló szerződést kötött az UNIQA Biztosító Zrt.-vel annak érdekében, hogy az Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló 119/2003.(VIII.14.) Kormányrendeletnek megfelelően a biztosított korosztályba tartozó magyar állampolgárok államilag finanszírozott balesetbiztosítási védelemben részesüljenek.

2020. február 28-án pénteken rendeztük meg immáron a XXII. Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Tisztelt Tanulók, Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII.31.) Emmi rendelet 182/A. § (1) értelmében a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézménye 2020. március 5-én csütörtökön 16:00 órától az iskola 6.sz tantermében TÁJÉKOZTATÓ NAPOT tart az Etika/Hit- és erkölcstan tantárgy oktatásának 2020/2021. tanévi megszervezéséről.

Szeretettel vájuk iskolánk jelenlegi tanulóinak, leendő első osztályosaink érdeklődő szüleinek megjelenését!

Üdvözlettel:

Veres László

tagintézményvezető

Nagy örömünkre szolgál, hogy a múlt héten megújúlt iskolánk főbejárati homlokzata egy új molinóval.

Kedves Szülők!

Ahogy már az ellenőrzőn keresztül is tájékoztattuk Önöket, a mai napon rendezzük az iskolában a Vécsey-Vásárhelyi kamara néptánc és népdaléneklési versenyt, ezért a gyerekeknek ma nem kell iskolába jönni, a mai nap tanítás nélküli munkanap.

Megértésüket köszönjük!